Mata interaktywna Mały odkrywca to druga największa mata z serii GIGANT firmy Tiny Love. Jest barwna, mięciutka i posiada wiele atrakcji, które zapewnią zabawę na długi czas. Dodatkowo duży rozmiar (100×150 cm) zapewnia komfort i bezpieczeństwo dla dziecka. Bogactwo akcesoriów stymuluje rozwój i zachęca do zabawy.
Produkt posiada:
– zróżnicowaną strukturę zachęcającą do dotykania i odkrywania,
– kieszonkę a – kuku z gryzaczkiem i otwieranym okienkiem,
– szeleszczący kwadrat do wkładania i wyciągania,
– wystającą, trójwymiarową trawę,
– truskawkę grzechotkę do zabawy w a ku-ku i do ciągnięcia,
– satynową kieszonkę,
– kółeczko do mocowania dodatkowej zabawki.
Mata może być używana jako miejsce do przewijania maluszka lub jako kolorowy kocyk do zabawy w domu i na podwórku. Matę po skończonej zabawie można złożyć i schować. Specjalne uchwyty ułatwiają przenoszenie i zabranie jej ze sobą.
Matę można prać w pralce.
[smartads]
Mata posiada poniższe funkcje rozwojowe:
– rozwój poznawczy: Rozwój poznawczy jest procesem indywidualnym, opartym na na naturalnych i wrodzonych zdolnościach dziecka, uzależnionym od środowiska, w którym się ono wychowuje i doświadczeń, których doznaje. Zapewniając dziecku dorastanie w otoczeniu, które stymuluje i pozwala na szeroką gamę działań, zachęcając je i wspierając, z pewnością pomożesz mu w rozwoju poznawczym. Pierwsze lata życia Twojego dziecka oznaczają się wyjątkowym rozwojem umysłowym i potrzebnych mu umiejętności. Masz ogromny wpływ na prawidłowy rozwój swojej pociechy, pamiętaj więc, aby zachęcać je do poznawania i badania świata znajdującego się wokół niego.
– rozwój ruchów całego ciała: Ruchy całego ciała są możliwe, dzięki grupie dużych mięśni odpowiedzialnych za poruszanie ramionami, stopami, brzuchem oraz głową. Mięśnie te umożliwiają dziecku podnoszenie główki, przewracanie się na brzuszek, raczkowanie, siadanie i chodzenie. Umiejętności te są wynikiem misternej kombinacji pracy mózgu, układu nerwowego oraz mięśni. Rozwój dużych mięśni rozpoczyna się już w pierwszych tygodniach życia dziecka, zaczyna ono bowiem wtedy unosić główkę. Należy pamiętać, że rozwój cech motorycznych przebiega etapami: rozpoczyna się od szyi, potem idzie w dół poprzez centrum naszego ciała aż do jego najmniejszych części, ostatecznie kończy się pełną koordynacją ruchową.